[DZIEŃ NA ŻYWO] Zobacz co dzieje się w Trójmieście

 • piątek, 01 czerwca 2012
 • Kończymy piątkową relację na żywo z Trójmiasta. Dziękujemy, że byliście z nami. Wciąż możecie śledzić najnowsze wydarzenia na http://trojmiasto.gazeta.pl. Czekamy na Wasze zdjęcia i listy pod adresem dyzur@gdansk.agora.pl.

 • mac

  Utrudnienia na ul. Jana z Kolna Od godz. 19 w piątek nastąpią utrudnienia w ruchu na ulicy Jana z Kolna w Gdańsku, spowodowane awarią wodociągową.

  quote

  - Jest wyciek wody i trzeba rozkopać dwa środkowe pasy jezdni na wysokości wjazdu do Stoczni Północnej - mówi nam Maria Jaźwińska z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku. - Trudno na razie powiedzieć, jak duży jest to wyciek i dokładnie, w którym miejscu. Trzeba będzie go zlokalizować. Awaria może więc zostać usunięta jeszcze dzisiaj albo dopiero w poniedziałek.

  W związku z powyższym pasy środkowe jezdni, po jednym w każdym kierunku, zostaną czasowo zamknięte. Awaria nie spowoduje wstrzymania dostawy wody do okolicznych mieszkańców.

 • Wskoczył do wody i utonął

  62-letni mężczyzna utopił się skacząc do morza w pobliżu Akwarium Gdyńskiego. Stało się to w w piątek ok. południa. Według naocznych świadków, mężczyzna rozebrał się, ubranie ułożył na murku i skoczył do wody niedaleko gdyńskiej mariny.

  quote

  - Według świadków wyglądało to tak, jakby mężczyzna chciał wskoczyć do wody i już nie wypłynąć - poinformowała nas nadkomisarz Ewa Plucińska z gdyńskiej policji. - Skoczył i po chwili zauważono unoszące się na wodzie ciało.

  Obserwujący zdarzenie wędkarze wezwali pogotowie i policję. Ciało mężczyzny zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie sekcja zwłok ma ustalić przyczynę śmierci.

 • Prezydent Sopotu Jacek Karnowski dopiął swego - w mieście pozdejmowano nielegalne reklamy, w tym również największy baner Coca-Coli wiszący na fasadzie Domu Towarowego Laura. Karnowski zaapelował o zdjęcie nielegalnych reklam w ubiegłym tygodniu. Jako pierwsza zareagowała firma LPP - zdejmując swoją reklamę, następnie zdjęte zostały banery reklamowe m.in. z byłego kina "Polonia". Prezydent wysłał tez list do szefa Coca-Coli w Polsce, aby zdjęli swoją reklamę z Domu Towarowego Laura. Poskutkowało - dzisiaj reklamę zdjęto.

 • Nie ma biletów w kioskach?

  Pani Agnieszka, nasz czytelnik, pisze:

  quote

  Gdańsk wprowadza podwyżki cen biletów? Trudno, widocznie musi. Ale zupełnie nie rozumiem, dlaczego dziś rano w kioskach nie można było kupić nowych biletów. Wybierałam się z całą moją klasą do kina. Padał deszcz, zamiast spaceru musieliśmy jechać tramwajem. I wkońcu te trzy przystanki przejechaliśmy na gapę. Może i mieliśmy szczęście, ale przecież chcieliśmy zapłacić za przejazd... Dzieciom nawet nie powiedzialem, że nie mamy biletów, bo byłoby to niewychowawcze. Szkoda, że jak zwykle ktoś o czymś zapomniał.

 • Rozdali ponad dwa razy więcej biletów

  B

  iuro Prezydenta Gdańska ds. Sportu i Euro 2012 informuje:

  quote

  W dniu dzisiejszym rozdaliśmy ok. 1400 biletów na otwarty trening reprezentacji Niemiec. Początkowo planowane było rozdanie 600 wejściówek, ale ze względu na ogromną ilość chętnych, która pojawiła się mimo złej pogody na Długim Targu już we wczesnych godzinach porannych, podjęta została decyzja o przekazaniu biletów wszystkim obecnym. Aktualnie w puli zostało 500 biletów, które rozdawane będą w sobotę od godz. 9.

 • Ok. godz. 10 na Podwalu Przedmiejskim doszło do nietypowego zderzenia. Dwa auta jechały blisko siebie i kierowca jednego z nich, prawdopodobnie by uniknąć kolizji, wjechał na pas zieleni. Jak informuje policja, żadne z aut nie zostało uszkodzone. Przez krótki czas w tym miejscu jezdnia była zwężona.

  Fot. Aleksander Zieliński

  Fot. Aleksander Zieliński

 • Dziś otwarto nowy fragment Trasy Słowackiego: od Niedźwiednika do skrzyżowania z ul. Chrzanowskiego. Rano ruch odbywał się tam bez większych utrudnień. Korki tworzyły się tylko w rejonie skrzyżowania z ul. Chrzanowskiego.

  Fot. Aleksander Zieliński

  Fot. Aleksander Zieliński

 • - Zakończyło się wydawanie biletów na trening. Ci którzy nie otrzymali wejściówek w turze piątkowej chcą koczować do jutra przed budynkiem Biura Euro - informuje nas czytelnik, który podpisał się jako P.

 • Zapraszamy do komentowania dnia na żywo. Piszcie o czym chcielibyście przeczytać, podsyłajcie nam zdjęcia na dyzur@gdansk.agora.pl

 • Nie mniejsza kolejka, niż ta na Długim Targu, uformowała się pod siedzibą NBP w Gdańsku. Chętni stoją, by nabyć okolicznościowe monety z okazji Euro 2012.

 • W związku z zakończeniem kolejnego etapu budowy "Drogi Zielonej", zostały dzisiaj uruchomione przystanki tramwajowo-autobusowe w rejonie skrzyżowania al. Hallera, ul. Czarny Dwór i ul. Uczniowskiej. Przystanki te nie tylko będą pełnić ważną rolę w obsłudze transportowej mistrzostw ?Euro 2012?, ale ułatwią, na przykład, przesiadanie się z autobusów linii 148 (z kierunku Przymorza) na tramwaje linii 3 i 5 w kierunku Opery.

 • Niespotykany o tej porze dnia korek na al. Armii Krajowej. Auta stoją już od drugiego wiaduktu nad ulicą od strony Chełmu. Zdjęcia od czytelnika pana Marka

 • W Biurze Euro 2012 rozdawane są wejściówki na otwarty trening reprezentacji Niemiec, który odbędzie się w poniedziałek 4 czerwca na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku. Dzisiaj rozdanych ma być 500 takich wejściówek, na Długim Targu ustawiła się po nie długa kolejka chętnych. Każdej osobie przysługują maksymalnie dwa bilety.

 • Wkrótce opublikujemy zdjęcia z nowego odcinka Słowackiego. Póki co pokazujemy obraz z kamery internetowej Gdańskich Inwestycji Komunalnych, podglądającej skrzyżowanie przy Galerii Bałtyckiej. Jak widać - żadnych utrudnień tu nie ma.

  http://www.gik.gda.pl/3/inwestycje/budowa_trasy_slowackiego.html

 • W czwartek został otwarty środkowy odcinek Słowackiego. Jak dzisiaj jeździ się po Wrzeszczu? Wysyłajcie zdjęcia i opinie na dyzur@gdansk.agora.pl

 • Dla tych, którzy chcieli się dzisiaj opalać nie mamy dobrych wiadomości. Zachmurzenie będzie duże lub całkowite, do tego dojdą opady deszczu. Temperatura na Pomorzu wyniesie od 11 do 15 st C. Będzie też wiało, w porywach do 75 km/h

 • Dzień dobry wszystkim. Dzisiaj mamy 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka, wszystkim dzieciom - tym małym i tym dużym życzymy wszystkiego najlepszego. Imieniny mają: Gracjan, Justyna, Jakub, Konrad, Nikodem i (po raz kolejny w niedługim odstępie czasu) Magdalena. Wam również składamy najserdeczniejsze życzenia

Wideo z Trójmiasta